26 czerwca 2015

Copenhagen Card & City Pass

Jako że sezon turystyczny ruszył z kopyta, jest coraz więcej chętnych do obaczenia Kopenhagi. Co bardzo cieszy i nie dziwi. Skandynawska stolica dobrobytu  przyciąga tłumy. W tym także Polaków.
Niemal każdy chciałby zobaczyć setki przemieszczających się ulicami miasta rowerzystów. Każdy chciałby sprawdzić, czy Duńczycy faktycznie są tak sympatyczni, towarzyscy i witający uśmiechem. A muszę powiedzieć, że wystarczy mały uśmiech by Duńczyk odwzajemnił się tym samym, np. w metrze, pociągu czy długiej kolejce po kawę...

Poniżej przedstawiam dwa rodzaje biletów, które ułatwiają podróżowanie turystom przyjeżdżającym do Kopenhagi. Sprawdź który jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie :)

City Pass

 • Działa w czterech strefach, 1,2,3,4. Czyli pozwala za swobodne poruszanie się z lotniska do centrum. Lotnisko to zona nr 4, centrum zona 1. Jak wyjedziesz poza te zony np. do Charlottenlund, zona 30, przy kontroli dadzą Ci mandat. 
 • Umożliwia nielimitowane przejazdy na metro, autobus i pociąg w zonach 1-4 oraz daje komfort, gdyż nie musimy myśleć o tym jaki bilet kupić, o gotówce czy najbliższym automacie.
 • Na każdego dorosłego z ważnym City Pass może podróżować dwójka dzieci do 12 roku życia za darmo.
 • Bilet można kupić w maszynie na stacjach kolejowych. Automat przyjmuje tylko monety i płatności kartą, wszystkie wydane w Danii oraz zagraniczne visa, master card, etc.  Bilet można kupić także na dworcu centralnym przy okienkach i w punktach sprzedaży biletów np.na Norreport. Bilet z maszyny jest ważny od momentu wydrukowania przez 24 h.
 • Można kupić także przez internet, wtedy dostajesz bilet w formie SMS. I tu możesz wybrać dzień i godzinę, od którego ma być ważny, np od jutra od godz 15:30 bo np. wtedy lądujesz na lotnisku. http://www.citypass.dk/en/
 • Można też kupić przez aplikację na smartphonie, co jest bardzo wygodną opcją. Aplikacje można pobrać za darmo na androida i iphone, nazywa się DOT Mobilbilletter, link: https://itunes.apple.com/dk/app/mobilbilletter-
 • CENA: 
  24 h 80 DKK dorosły i 40 DKK dziecko
  72 h 200 DKK dorosły i 100 DKK dziecko
Copenhagen Card
 • Kosztuje 359 DKK dla dorosłego i 189 DKK dla dziecka na 24 godziny. Dorosły to osoba od 16 roku życia, a dziecko ma 0-15 lat. Każdy dorosły na jedną kartę może zabrać za darmo dwójkę dzieci poniżej 10 roku życia. Dokładne ceny i warunki znajdziesz tutaj.
 • Na kartę masz nie ograniczoną ilość przejazdów na metro, autobus, s-tog i pociąg regionalny na całej Zelandii przez czas trwania biletu, czyli np. od 14:00 dzisiaj do 13:59 jutro. 
 • Masz dostęp do ponad 70 atrakcji, między innymi Tivoli, Den blå Planet czy Visit Carlsberg. Tutaj znajdziesz aktualną listę wszystkich atrakcji..
 • Plus rabat do restauracji i kawiarni i innych różnych rzeczy, np. przepływ kanałami gondolą. Listę kawiarni, restauracji itd z aktualnym dyskontem znajdziesz tutaj.
 • Daną atrakcję można obejrzeć raz dziennie np. Tivoli, ale jak masz kartę na dwa, trzy dni to każdego dnia możesz wejść raz, co 24 h.
 • Opcji zakupu jest kilka:
  Zamówić przez internet i otrzymać kartę na email lub otrzymać na email voucher (spr spam), który się drukuje, a następnie idzie do jednego z dwóch punktów po odbiór karty. Punkty odbioru:
Copenhagen Visitors Centre ( naprzeciwko Tivoli, dworca głównego)
Vesterbrogade 4A
1620 Copenhagen V
godziny otwarcia:
1 July - 31 Aug
Monday – Sunday 9-19
lub
Lotnisko terminal 3 punkt DSB

 • Można kupić bezpośrednio na stronie internetowej. Kup przez internet.
 • Poza tym kartę można kupić na miejscu w praktycznie każdym kiosku, hotelu itd, przy czym nie można zagwarantować że będą akurat posiadać takie karty. Spis miejsc plus mapa, gdzie można kupić: http://www.copenhagencard.com/sales-points. Dodam, że seven eleven 7/11 to taki kiosk przy każdej stacji. Najczęściej mają naklejkę na drzwiach informującą, że w danym kiosku można kupić kartę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz